Sozopol

Sozopol se řadí mezi nejhezčí a nejnavštěvovanější resorty v Bulharsku. Leží na poloostrově a do Burgasu je odtud asi 30 kilometrů. Město jako řecká kolonie bylo ve starověku známé pod jménem Apollonia a po velkou část své doby bylo významných přístavním a obchodním centrem Bulharska. Už díky svým bohatým a dlouhým dějinám je dovolená v Sozopolu vhodná pro všechny milovníky historie.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Sozopolu


Co říkají ti, kdo již Sozopol navštívili?

Sozopol je velmi atmosférický. Je zde spousta restaurací, které jsou levné a dobré. Obchody s pevnými cenami, takže nemusíte smlouvat jako třeba v Turecku. Navštivte také trhy a ochutnejte zmrzlinu, která je tu snad na každém kroku. Pěkná široká pláž má také sprchy, což jsem uvítala. Rozhodně si tuto dovolenou někdy zopákneme.

Chci taky do Sozopolu

Lída

Velmi staré město s jedinečnou atmosférou. Staré dřevěné domy, úzké dlážděné uličky a stylové měšťanské domy. Malé útulné restaurace s výhledem na moře jen zvyšují celkový dojem z báječné dovolené. Je tu ale také nové moderní město, kde najdete restaurace, bary, kavárny a plážové kluby. Z přístavu vyplouvá řada výletních lodí a během nich můžete udělat drobnou inspekci celého pobřeží v okolí. PS: Je tu nádherný strmý pobřežní útes.

Chci taky do Sozopolu

Lenka

Co očekávat od Sozopolu?

Nevíte co očekávat od dovolené v Sozopolu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
90%
Pláže:
90%
Atmosféra:
95%
Noční život:
80%
Kultura:
85%
Celkové hodnocení:
90%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Sozopolu


Jak si užít dovolenou v Sozopolu?

  • Kouzlem historie – starší část města je zapsána do seznamu UNESCO už od roku 1970. Navštívit můžete mnohé kostely, archeologické muzeum nebo uměleckou galerii. Při toulání objevíte úzké uličky a typické kamenné domy s dřevěnými vysunutými patry.
  • V přírodě – v místě, kde poloostrov navazuje na pevninu, se nachází centrální park s kašnami, amfiteátrem a kostely. Odtud to je pak blízko k přístavu.
  • Na pláži – nachází se tu dvě pláže, které na sebe navazují. Jedna z nich je poblíž historického centra. Můžete na nich využít nabídky potápěčského kurzu, nebo vodních sportů.
  • Kulturou – kromě návštěvy hospůdek nad útesy s nádechem romantiky můžete zajít do letního divadla na koncert nebo festival.

Věděli jste, že…

  • Počátky města se datují až do 7. st. př. n. l., kdy sem přišli mílétští kolonisté?
  • Se zde dokonce razily stříbrné mince?
  • Tady působil filozof Anaximandros, který tvrdil, že je Země kulatá a volně se pohybuje ve Vesmíru?
  • Ochráncem města je Appolón, patron mořeplavců?
  • Dlouhou dobu byli obyvateli Řekové, kteří byli vytlačeni Bulhary až na počátku 20. st.?

Sozopol nabízí ubytování v komfortních hotelech a apartmánech. Luxus pak představuje pětihvězdičkový hotel Djuni Royal Resort – Marina Royal Palace, který si od návštěvníků vysloužil řadu pozitivních hodnocení. Nabízí dovolenou s all inclusive službami za cenu luxusnějšího zájezdu do Egypta či Turecka (kolem 16 000 Kč).

Tipy na oblíbené hotely:


Ukázat nabídku levných zájezdů / ubytování v Sozopolu