Nesebar, Bulharsko

Nesebar, město založené ve starověku řeckými osadníky, je jedním z hlavních bulharských středisek. Na severu sousedí se Slunečným pobřežím. Toto město s bohatou historií je už od roku 1983 zapsáno na seznamu UNESCO. Dovolená v Nesebaru je vhodná pro milovníky historie, památek a pláží.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Nesebaru


Co říkají ti, kdo již Nesebar navštívili?

Staré město Nesebar se skládá z malých klikatých uliček, kde je potřeba mít zpevněné boty. Nové centrum je na můj vkus malé. Město nenabízí příliš nočního života. Je tu pár restaurací, hospod a barů – nic divokého. Je to spíše pro milovníky historie vzhledem k tomu, že je na seznamu světového kulturního dědictví.

Chci taky do Nesebaru

Michala

Starobylý Nessebar a jeho okolí může být krásné místo pro dovolenou. Divočejší terén, skalnaté srázy, rozkvetlé svahy, zeleň, vyhřáté zátoky, balvany v moři, kamenitá mola, medúzy, krabi. Je to takové klidnější útočiště oproti Slunečnému pobřeží, kde to životem opravdu tepe. Výhodou je jistě také fakt, že je tu poměrně levně.

Chci taky do Nesebaru

Dan

Co očekávat od Nesebaru?

Nevíte co očekávat od dovolené v Nesebaru? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
80%
Pláže:
75%
Atmosféra:
90%
Noční život:
70%
Kultura:
95%
Celkové hodnocení:
83%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Careva


Jak si užít dovolenou v Nesebaru?

 • Na pláži – nádherné široké pláže s jemným pískem. Pozvolný vstup do moře je samozřejmostí, stejně jako v jiných lokalitách v Bulharsku. Jedna z pláží, severně od města, vede až na Slunečné pobřeží.
 • Poznáváním památek – kromě dvou přístavů, typických černomořských domů a větrného mlýnu, tu na Vás čeká Biskupský palác a až čtyřicet kostelů, původně řeckých. Ten nejstarší je kostel sv. Sofie z přelomu 5. a 6. století. Nejznámějším je kostel Krista Pantokratora.

Věděli jste, že…

 • Původní název je Mesembria?
 • Město bylo založeno roku 510 př. n. l. na místě thrácké osady?
 • V 5. a 6. století byl Nesebar místem vyhnanství pro šlechtice?
 • Velkého významu se Nesebar dočkal v období Byzantské říše díky blízkosti Cařihradu, hlavního města říše?
 • Přestože v 19. století město bylo obyčejnou rybářskou vesnicí, ve století následujícím se stalo nejvyhledávanějším letoviskem v Bulharsku?

Většina moderních hotelů stojí na předměstí, ze kterého je to blízko přes šíji na poloostrov, kde hlavním magnetem pro dovolenou v Nesebaru je právě bohatá historie. All inclusive ubytování seženete tradičně v oblíbených hotelech Bilyana Beach, Festa Panorama, Sunset Resort či Sol Nessebar Mare/bay.

Tipy na oblíbené hotely:

 • Hotel Bilyana Beachubytování přímo na pláži s krytým bazénem a lázeňským centrem. Koho nebaví jenom cvičení v posilovně, může si zahrát kulečník.
 • Hotel Sol Nessebar – nachází se na vyvýšeném místě nad mořem. Ubytovaným nabízí sportovní služby, malý vodní park a wellness centrum.
 • Hotel Evridika – menší hotel zajímavé architektury se soukromou pláží a s umístěním v nové atraktivní části Nesebaru.
 • Zobrazit seznam všech hotelů v Nessebaru

Ukázat nabídku levných zájezdů / ubytování v Nesebaru