Letovisko Obzor

Malé městečko Obzor se rozprostírá na východě Bulharska, u pobřeží Černého moře. Leží skoro uprostřed mezi Varnou a Burgasem. Kdo má rád povalování na pláži a zároveň horskou turistiku, dovolená v Obzoru je pro Vás ta pravá. A navíc, letovisko není v obležení turistů jak okolní vyhlášená střediska.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Obzoru


Co říkají ti, kdo již Obzor navštívili?

Obzor je pěkné místo. Zvláště vhodný pro dovolenou u moře s dětmi. Nikoliv pro mladé lidi, kteří chtějí jít někam ven za zábavou. Město je protkáno spoustou obchodů. Krásné pláže se nachází v zeleném prostředí. A je tu levně.

Chci taky do Obzoru

Přátelé

Obzor je velmi pěkné a cenově dostupné místo. Je tu spousta obchůdků, kde můžete koupit oblečení nebo třeba boty, ale oproti ostatním střediskům v okolí je poněkud klidnější. Pláže pěkné, čisté a teplé moře. Slunečné pobřeží je dost blízko, dokonce tam jezdí pravidelně veřejná doprava nebo taxi.

Chci taky do Obzoru

Rodina s malými dětmi

Co očekávat od Obzoru?

Nevíte co očekávat od dovolené v Obzoru? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
100%
Pláže:
90%
Atmosféra:
85%
Noční život:
65%
Kultura:
70%
Celkové hodnocení:
80%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Obzoru


Jak si užít dovolenou v Obzoru?

 • Aktivity na pláži – pláž je písečná, rozsáhlá a prostorná. Vstup do vody je pozvolný, což je vhodné pro rodiny s dětmi. Můžete si vyzkoušet i mnohé vodní sporty (vodní kola, windsurfing a mnoho dalších).
 • Park u pláže – nabízí moderní turistické atrakce pro celou rodinu a hlavně zeleň.
 • Historické pozůstatky – rozvaliny Jupiterova chrámu, pozůstatky římských hradeb, zřícenina pevnosti Kozjak ze 14. století.
 • Fakultativní výlety: antické městečko Bjala, vesnička Emona (zde se narodil thrácký král Rez), maják s byzantskou pevností Paleokastro, známá letoviska jako Varna, Burgas či Nesebar.
 • Horská turistika – nad městem se nachází hory i lesy vybízející k turistice.

Věděli jste, že…

 • Původní starověký název Heliopolis v překladu znamená Slunečné město?
 • V minulosti se tu protínal vliv Řeků i Římanů?
 • Nedaleká pevnost Kozjak v minulosti chránila přístav, který měl velký ekonomický význam pro bulharský obchod ve 13. – 14. století?
 • Místní pláž je dlouhá přinejmenším 7 km a vede přímo od letoviska až na sever?
 • Ráz krajiny připomíná Chorvatsko?
 • Obzor leží v údolí řeky Dvojnica, která s nedalekou řekou Kamčija tvoří přírodní rezervaci a obě řeky se vlévají do moře?

Pokud si zvolíte dovolenou v Obzoru, je třeba vědět i něco o ubytování. Místní hotely se nacházejí většinou ve městě, některé ale i přímo u pláže. Nabízejí kompletní servis i možnost all inclusive stravování. V každém případě je to k moři kousek. Většina hotelů nabízí vysoký komfort s bazénem a animačními službami. Ubytovat se je však možné i v soukromí, nebo v kempech.

Tipy na oblíbené hotely:


Ukázat nabídku levných zájezdů / ubytování v Obzoru