Primorsko, Bulharsko

Malé město Primorsko se nachází v jihovýchodní části Bulharska. Nachází se na poloostrově Maslen nos, za nímž se zvedají hory Strandzha. Dovolenou v Primorsku si užijí aktivní sportovci, ale i milovníci přírody. Je to velmi oblíbený cíl českých turistů.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Primorska


Co říkají ti, kdo již Primorsko navštívili?

Byl jsem v Primorsku na týden se svým synem. Město je pěkné, příjemná a velmi pěkná pláž. Restaurace byli na Bulharsko velmi dobré. Přes svátky sem jezdí mnoho místních Bulharů relaxovat. Byla to naše nejlepší dovolená v Bulharsku. Můj syn nechtěl domů.

Chci taky do Primorska

Luděk se synem

Velká, široká písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Typicky turistická se spoustou barů, kde můžete ochutnat místní speciality. Pláž je vhodná pro ty kdo chtějí relaxovat nebo si užívat nejrůznější vodní sporty. Rozhodně návštěvy Primorska nelituji.

Chci taky do Primorska

Jirka a Lenka

Co očekávat od Primorska?

Nevíte co očekávat od dovolené v Primorsku? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
90%
Pláže:
85%
Atmosféra:
90%
Noční život:
80%
Kultura:
70%
Celkové hodnocení:
82%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Primorska


Jak si užít dovolenou v Primorsku?

  • U vody – písčité pláže s pozvolným vstupem, malé fjordy, romantické zátoky, podmořské útesy, vzdouvající se vlny plné adrenalinu, to vše Vás čeká na Vaší dovolené v Primorsku. Na pláži čekají pro zájemce půjčovny, tobogany, školy potápění. Ve městě ústí dvě řeky – Ďábelská řeka a Ropotamo.
  • V přírodě – u řeky Ropotamo se nachází přírodní rezervace, kde hnízdí vodní ptáci a kde je část řeky přístupná na loďkách s průvodci. Turisté mohou prozkoumat hory Strandzha. Půjčením kola si můžete projet Ďábelská blata.
  • Poznáváním historie – v blízkosti se nachází mnoho starobylých měst. Za městem se nachází thrácká svatyně Beglik Tash, v Ranuli je největší pevnost v Bulharsku, středisko Kiten bylo vybudováno na zbytcích pevnosti.

Věděli jste, že…

  • Jsou tu dvě pláže a část jedné je určena pro nudisty?
  • Domluvíte se tady česky a restaurace nabízí své menu dokonce i v češtině?
  • Nachází se tady České informační centrum, ve kterém si můžete půjčit české knížky?
  • Moře je dopoledne klidné, ale odpoledne se začne bouřit a plavčíci vyvěšují žlutou vlajku?
  • Město sice vzniklo v 19. století, ale v současnosti se rychle rozvíjí výstavbou hotelů a nabídkou bohatých služeb?
  • Na okraji města se nachází letiště, z něhož startují vyhlídkové lety rogalem?

Ubytování v Primorsku se stále rozvíjí, modernizuje a narůstá. Ubytování nabízí i mnozí soukromníci. Můžete se ubytovat v blízkosti moře, a přesto se budete cítit jako v Česku. Nechybí také all inclusive hotely pro náročnější klientelu, která nechce mít starosti s jídlem a pitím a chce vyloženě relaxovat.

Tipy na oblíbené hotely:


Ukázat nabídku levných zájezdů / ubytování v Primorsku