Carevo, Bulharsko

Carevo, ve starověku nazývané Vasilico a za komunistické nadvlády Mičurin, se rozprostírá na dvou poloostrovech na jihu Bulharska, blízko tureckých hranic. Toto letovisko je jižně od Burgasu, vzdáleného asi 70 kilometrů, největším přístavem. Dovolenou v Carevu by si měli dopřát milovníci přírody a historie.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Careva


Co říkají ti, kdo již Carevo navštívili?

Tsarevo je pěkná destinace, mnohem levnější než třeba Zlaté Písky nebo Slunečné pobřeží. Spojují se tu hory a moře, což je něco pro mě. Dovolenou tu můžete strávit především v klidu relaxací na pláži nebo návštěvou zajímavostí v okolí. Večer si pak vychutnáte sklenku dobrého vína v některé z restaurací.

Chci taky do Careva

Michala

Je tu dostatek obchodů, několik kvalitních hotelů, pěkná, ale trochu hůře přístupná pláž a hlavně je tu lacino. Řekl bych, že se jedná o klidnější letovisko například ve srovnání s Primorskem, ale také se tu něco děje.

Chci taky do Careva

Dan

Co očekávat od Careva?

Nevíte co očekávat od dovolené v Carevu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
80%
Pláže:
80%
Atmosféra:
80%
Noční život:
65%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
75%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Careva


Jak si užít dovolenou v Carevu?

 • Příroda – v blízkosti se nachází pohoří Strandža, což je největší národní park v Bulharsku s nedotčenou divokou přírodou, nejméně prozkoumanou. Neméně zajímavé jsou horské vesnice, kde se dodržují staré zvyky (například chůze na žhavých uhlících), nebo jeskyně, svatyně či thrácké pozůstatky.
 • Pláže – můžete navštívit zdejší čtyři pláže, z nichž nejméně zaplněná je ta u přístavu. Krásné je také koupání v zalesněných zátokách.
 • Samotné centrum – příjemné jsou procházky parkem a promenádou, kolem přístavu, návštěvy místního trhu s čerstvými rybami. V Carevu můžete navštívit čtyři kostely. Kostel Nanebevzetí Panny Marie na vrchu poloostrova je zvláštní tím, že nemá zvonici uvnitř kostela, ale před ním.

Věděli jste, že…

 • V Carevu jsou klimatické lázně?
 • Díky své poloze je tato oblast nejteplejším místem bulharského pobřeží?
 • Původní starověké osídlení bylo v místech dnešního střediska Lozenec?
 • V minulosti zde často strávila svůj čas bulharská královská rodina?
 • Název Carevo byl vymyšlen na počest cara Borise III. a název Mičurin na počest ruského botanika Ivana Vladimiroviče Mičurina?

Asi 2 km severně od Careva v městečku Arapja se nachází kemp jehož okolí tvoří typické útesy pro jižní oblast bulharského pobřeží a také malý kulatý záliv s písečnou pláží. Co se týče hotelů v Carevu, ubytovat se můžete hned v několika hotelech, přičemž tím nejznámějším je Hermes Club Hotel & Apartments s nabídkou ultra all inclusive službami. Velmi oblíbený all inclusive hotel je také Serenity Bay, který se pyšní ještě o kus lepším hodnocením než Hermes.

Tipy na oblíbené hotely:

 • Hotel Hermes – oblíbený hotel pouze 80 metrů od pláže nabízí svým hostům vířivku, posilovnu, sportovní hřiště i animační služby.
 • Hotel Serenity Bay – nabízí ubytování v apartmánech a studiích, vhodný pro rodiny s dětmi. Přímo u hotelu je pláž Nestinarka. V komplexu se nachází wellness studio, kadeřník i lékař a vhodná zábavní zařízení pro děti.
 • Zobrazit seznam nejlepších hotelů v Carevu

Ukázat nabídku levných zájezdů / ubytování v Carevu