Kiten, Bulharsko

Kiten je malé letovisko v Bulharsku na poloostrově Urdoviza. Necelých 6 kilometrů odsud se nachází Primorsko a daleko to není ani do Sozopolu. Dovolená v Kitenu je vhodná pro ty, kdo si chtějí připadat jako doma a být ubytováni v málo lidnatém středisku. Hovoří se zde česky, menu najdete také v češtině. To ale můžete poznat i v Primorsku, který je na rozdíl od Kitenu vyhledávanější a tudíž zalidněnější letovisko v Bulharsku.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Kitenu


Co říkají ti, kdo již Kiten navštívili?

Půvabné maličké městečko Kiten s pěknou čistou pláží. Kontrast hor a moře je tu očividný. V malé zátoce se nachází proslulá diskotéka, kde se tančí ve vodě.

Chci taky do Kitenu

Mišo

Kiten je skvělým místem pro milovníky hor a moře. Nabízí spoustu sportovních aktivit, jako je potápění, surfování či vodní lyžování. Na souši si můžete zahrát fotbal nebo třeba volejbal. Písečná pláž je lemována hospodami a bary. Najdete tu také diskotéku. Vlastně jsou v Kitenu pláže dvě. Ta ve tvaru podkovy je tišší a vhodná pro typické smažení na slunci, druhá je vhodná pro lidi, kteří sportují.

Chci taky do Kitenu

Renáta

Co očekávat od Kitenu?

Nevíte co očekávat od dovolené v Kitenu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
80%
Pláže:
80%
Atmosféra:
85%
Noční život:
80%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
81%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Kitenu


Jak si užít dovolenou v Carevu?

  • Plážovými radovánkami – nachází se zde dvě pláže a z té severní se dá dojít až do Primorska. A taky u ní můžete prozkoumat skalnaté zalesněné útesy. Záliv Atliman mohou zájemci využít pro potápění a rybaření.
  • Poznáváním přírody – krásnou přírodu je možno obdivovat v blízkosti zátok, které obklopují Kiten ze severu i z jihu. V blízkosti je také přírodní rezervace Ropotamo. A milovníci horské turistiky si mohou vystoupat na pohoří Strandža, v jehož podhorském stínu se Kiten skrývá.
  • Zahraniční návštěvou – zájemci si mohou objednat fakultativní celodenní výlet do tureckého Istanbulu.

Věděli jste, že…

  • Jste zde obklopeni zdravým klimatem díky spojení moře, přírody a lesů?
  • Na špici poloostrova se nacházela starověká pevnost Urdoviza, na jejichž základech bylo letovisko vystavěno?
  • Římané Kiten nazývali Oroudiza?
  • Záliv v Kitenu se řadí mezi nejkrásnější místa na pobřeží Černého moře?

Kiten nabízí velkou škálu možností ubytování. Nedaleko jsou také dva kempy – Romantika a Les. Skoro žádné hotely však nejsou v těsné blízkosti pláže což je škoda. Co se týče all inclusive stravování nabízí jej například oblíbený hotel Kamanec, hotel Ariana a hotel Koop.

Tipy na oblíbené hotely:


Ukázat nabídku levných zájezdů / ubytování v Kitenu