Zlaté Písky, Bulharsko

Zlaté Písky jsou jedním z nejznámějších letovisek v Bulharsku, které se nachází ani ne 20 kilometrů od Varny. Právem jsou nazývané perlou Černého moře, díky svým nádherným plážím zlatavého nádechu. Dovolená ve Zlatých píscích je vhodná pro rodiny s dětmi a milovníky koupání a turistiky.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Zlatých Písků


Co říkají ti, kdo již Zlaté Písky navštívili?

Příjemné letovisko se spoustou obchodů se suvenýry, ale pokud chcete trochu kultury a historie, neměli by jste ve Zlatých Píscích zůstávat. Protože jsme ale mladí lidé, hledali jsme především dovolenou plnou zábavy a nočního života. Když jsme viděli spoustu dobře se bavících mladých lidí na plážích, bylo to pro nás perfektní. Obchody, bary, noční kluby vše se nachází v centru, takže to neruší právě třeba rodiny.

Chci taky do Zlatých Písků

Mirek

Zlaté Písky jsou méně navštěvované než například Slunečné Pobřeží, takže je ideální třeba pro starší návštěvníky nebo rodiny s dětmi. To ovšem neznamená, že tu je mrtvo. Naopak je tu velmi živo. Přes den je pláž zavalena dětmi a rodinami, aby se přes noc změnila na místo plné života a bavících se lidí. Pláže jsou pěkné, čisté se spoustou zeleně. Takové ideální odpočinkové letovisko.

Chci taky do Zlatých Písků

Janka

Co očekávat od Zlatých Písků?

Nevíte co očekávat od dovolené ve Zlatých Píscích? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
90%
Pláže:
85%
Atmosféra:
85%
Noční život:
90%
Kultura:
65%
Celkové hodnocení:
81%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Zlatých Písků


Jak si užít dovolenou ve Zlatých píscích?

  • Lenošením a sportem na pláži – pláže sice nejsou tak dlouhé jako v jiných bulharských letoviscích, ale zato místy dosahují šířky až 100 metrů. Pozvolný vstup do moře, kolem pláží jezdí turistický vláček, lákadla pro děti. To jsou jedny ze základních znaků, proč jet na dovolenou do Zlatých písků s dětmi.
  • Poznáváním přírody – letovisko je obklopeno zalesněným svahem Hanučských lesů, z něhož je krásný výhled na moře. Tato oblast je součástí přírodní rezervace s dobře značenými turistickými stezkami.
  • Návratem do historie – nedaleko odtud se nachází klášter Aladža vytesaný ve skále. Byl postaven v rozmezí 12. – 14. století, je jedním z mála dochovaných skalních klášterů v Bulharsku a na jeho zdech jsou patrné barevné fresky.

Věděli jste, že…

  • K názvu Zlaté písky se váže pověst? Vypráví o pirátech, kteří na zdejším břehu zakopali poklad plný zlata, a země se jim pomstila tím, že zlato proměnila v písek.
  • Sezona je zde od května až do října, a to díky vysokému počtu velmi slunných dní?
  • Zde vyvěrají horké minerální prameny?
  • Pláže nejsou tak zaplněné lidmi jako v jiných letoviscích?

Pokud sem přijedete na dovolenou, ubytovat se můžete v kempech, u soukromníků, anebo v hotelech, které se nachází jak podél pláže, tak i výš ve svahu. Nabízejí all inclusive stravování i prosté ubytování bez stravy. Výběr je ve Zlatých Píscích dostatečně široký pro všechny věkové i cenové kategorie.

Tipy na oblíbené hotely:


Ukázat nabídku levných zájezdů / ubytování ve Zlatých Píscích