Albena, Bulharsko

Albena, lázeňský resort v Bulharsku, je vzdálena asi 30 kilometrů od Varny a 15 kilometrů od Zlatých Písků. Dovolená v Albeně je každopádně určena všem, kdo si chtějí užít přírodu v kombinaci s minerálními lázeňskými prameny.


Ukázat nabídku levných zájezdů do Albeny


Co říkají ti, kdo již Albenu navštívili?

Ideální prázdninová destinace. Byli jsme tu již dávno se svými rodiči a minulý rok jsme sem zavítali s manželkou. Mohl jsem tedy porovnávat a Albena se změnila hodně. Samozřejmě vše k lepšímu. Ideální pro rodiny s dětmi, které hledají zábavu.

Chci taky do Albeny

Benny

Albena je skvělé místo, plné zábavy pro lidi všech věkových kategorií. Široká a čistá pláž. Ačkoliv sám děti nevlastním, zde by se mi s dětmi líbilo. Zábava a relaxace zaručena. Dovolenou v letovisku Albena mohu jen doporučit. PS: Vyrazte taxíkem do Zlatých Písků, jsou opravdu co by kamenem dohodil.

Chci taky do Albeny

Péťa

Co očekávat od Albeny?

Nevíte co očekávat od dovolené v Albeně? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Pro rodiny s dětmi:
100%
Pláže:
90%
Atmosféra:
80%
Noční život:
70%
Kultura:
65%
Celkové hodnocení:
78%

Ukázat nabídku levných zájezdů do Albeny


Jak si užít dovolenou v Albeně?

 • Turistikou – své kouzlo ukrývá Baltatadenský les, který se rozprostírá v údolí řeky Batova. Příjemnou procházkou po pobřeží se dostanete až k botanické zahradě Balčik.
 • Opalováním na pláži – rozlehlé pláže s jemným pískem, z nichž ta hlavní je dlouhá až 7 kilometrů. Můžete zde využít širokou nabídku vodních sportů, nebo si pronajmout jachtu.
 • Lázeňskými procedurami – navštivte zdejší lázně s bohatou nabídkou procedur využívající termální minerální prameny. Tímto léčivým zaměřením můžete koncipovat celou svou dovolenou v Albeně.
 • Poznáním místních památek – v blízkém Obročišti stojí za zmínku zachovalý hrad z ottomanské dynastie a v Kranevu pozůstatky starověké pevnosti a léčivé prameny.

Věděli jste, že…

 • Město dostalo název po hlavní postavě z příběhu bulharského autora Jordana Jovkova?
 • Jsou zde největší přímořské lázně v Bulharsku díky velkému množství minerálních pramenů?
 • Zdejší balneoprogram se specializuje na nemoci pohybového ústrojí a kožní nemoci?
 • Mezi turisty se nejvíce vyskytují Němci, Britové a obyvatelé ostatních severských zemí?

Zdejší hotely jsou typické svou pyramidovou konstrukcí, to znamená, že každé patro je odlišně vysunuté a umožňuje tak alespoň částečný výhled na moře. Nechybí samozřejmě ani all inclusive služby a ubytování v apartmánech i u soukromníků.

Tipy na oblíbené hotely:

 • Resort Orchidea – nižší budovy umístěné v krásné zahradě nabízejí animační služby, sportovní hřiště a masáže.
 • Hotel Laguna Beach – hotel v blízkosti pláže i centra, v jehož komplexu se nachází bazén, tenisový kurt i minigolf.
 • Apartmány Vita Park – apartmány s hotelem jsou umístěné necelý kilometr od centra a pláže. Svým hostům nabízí bazén, dětské hřiště, animační služby a venkovní divadlo.
 • Zobrazit seznam nejlepších hotelů v Albeně

Ukázat nabídku levných zájezdů / ubytování v Albeně