Bulharsko je oblíbeným cílem letních dovolených. Jak pro své dobré podmínky pro koupání, tak pro svou cenovou výhodnost. V celé zemi se můžete setkat s třemi typy podnebí. Ve vnitrozemí a na severu je to mírné kontinentální klima, v oblastech s pohořím Stará Planina horské podnebí a na východě země, u pobřeží Černého moře, je středomořské klima.


Ukázat levné zájezdy do Bulharska


Jaké je počasí v Bulharsku?

V Bulharsku se můžete těšit na příjemné teplé počasí, které vás nepřekvapí tropickými vedry jako v sousedním Turecku.

  • Přímořská letoviska – v letních měsících teploty dosahují 30 °C.
  • Oblasti s kontinentálním podnebím – očekávejte teploty podobné našim, v létě v průměru kolem 25 °C, v zimě kolem 0 °C.
  • Horská střediska – letní teploty se drží kolem 20 – 22 °C, avšak počet slunečných dnů v roce je nadprůměrný.

Teplota moře v Bulharsku

Přístup k moři je pouze v nejteplejších oblastech Bulharska se středomořským podnebím. Proto se můžete v letních měsících těšit na teploty moře kolem 26-27 °C, což umožňuje několikahodinové koupání.

Horská turistika

Horskou turistiku můžete v Bulharsku provozovat v horách se jmény Stará Planina, Rodopy a Rila. Zde se drží sníh od listopadu až do jara.

  • Teplota v zimě: -10 °C .
  • Teplota v létě: 20 °C.

Jak je to s deštěm v Bulharsku

Všude na zeměkouli někdy prší, s tím musíme při plánování dovolené počítat. Naštěstí zde srážkovost není moc vysoká a není obvyklé, aby pršelo několik dní po sobě. V letní sezóně obvykle naprší v průměru 30 mm srážek.

Kdy se vydat na dovolenou do Bulharska

  • Horská střediska – vhodným měsícem jsou všechny. Záleží, zda máte zájem o zimní sporty, nebo letní turistiku v horách.
  • Pobřeží Černého moře – každopádně nejvíce navštěvovanými měsíci jsou červen, červenec,  srpen a září, kdy teploty vzduchu a moře dosahují nejvyšších teplot.

Ukázat levné zájezdy do Bulharska


Předpověď počasí v Bulharsku

Do Bulharska se můžete vydat kdykoliv během roku, proto si pohlídejte aktuální bulharské počasí právě na této stránce. Vybrali jsme pro vás počasí v několika oblíbených letoviscích:

Počasí Primorsko, Bulharsko

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Počasí Sozopol, Bulharsko

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Počasí Slunečné Pobřeží, Bulharsko

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Ukázat levné zájezdy do Bulharska